0

הקמתי חנות באינטרנט, איך אני מביא לקוחות?

אחרי לבטים והיסוסים הקמתם חנות באינטרנט. לא משנה אם עשיתם זאת בעצמכם או בעזרת חברה לבניית אתרים, השלב הבא הוא להביא את הלקוח.

ללא תעבורת גולשים ההשקעה שלכם תרד לטמיון, לכן ריכזנו עבורכם את הדגשים המרכזיים באופן הבאת לקוחות לחנות האינטרנטית שלכם.

הקמתי חנות- מה עכשיו?

לא חשוב אם בניתם את האתר שלכם באמצעות וורדפרס, וויקס  בעזרת מעצב אתרים מקצועי או ע"י חברה לבניית אתרים לעסקים קטנים – אם אל האתר לא יכנסו לקוחות הוא יהיה חסר משמעות. חנות וירטואלית עשויה לשמש כאתר מכירות ראשי של המוצר שלכם, או כדרך להגדלת המכירות בחנות הפיזית שלכם- אבל בין כך ובין כך אתם זקוקים לתעבורת גולשים שיגיעו לאתר ויצדיקו את הקמתו.

אתם לא ממש אובייקטיבים, ובכל זאת לעניות דעתכם זוהי חנות נוחה מאוד שמציעה מוצרים כדאיים. אבל גם אם אתם מוכרים ציוד מושלם במחירים הטובים ביותר, ללא נקיטת הצעדים הנכונים החנות שלכם תיוותר מיותמת מקונים.

מחשב, טאבלט, סמארטפון

תאימות לכלל הפטפורמות תסייע בקידום האתר

תנועה

הכלל הראשון לחנות אינטרנטית הוא תנועת גולשים. בחנות פיזית אנשים מטריחים את עצמם להיכנס לחנות, אך כניסה לחנות ברשת פשוטה מאוד והיציאה ממנה גם היא מהירה מאוד- לחיצה קטנה על איקס. למעשה, אחוז קטן מאוד מהגולשים שיכנסו לחנות שלכם ירכשו מוצר כלשהו, לכן המטרה הראשונה שלכם היא להגדיל ככל האפשר את תעבורת הגולשים באתר. ככל שיותר גולשים יכנסו לחנות הוירטואלית כך יגדל מספר הקונים. אבל כיצד נגרום לגולשים להגיע לחנות?

איך מביאים גולשים אל החנות?

בסופו של דבר הצלחתה של החנות שלכם תהיה תלויה באיכות הפרסום שלכם. אם תצליחו לשווק את העסק שלכם בצורה יעילה תוכלו להגיע לכמות גדולה של לקוחות. אמצעי השיווק המרכזיים שעומדים לרשותכם הם הרשתות החברתיות ומנוע החיפוש של גוגל.

הרשתות החברתיות

הרשתות החברתיות נכנסו לחיינו לפני שנים לא רבות, אך כיום קשה לדמיין עולם חסר פייסבוק. אנחנו שקועים עד צוואר באפליקציות כמו פייסבוק, טוויטר, ווטסאפ ודומיהן ואתם כבעלי חנות יכולים לנצל זאת היטב.

פיתחו דף לעסק שלכם וקדמו אותו בעזרת תוכן רלוונטי. הרשת מלאה בתוכן והזמנות להיכנס לחנויות שונות וכדי להצליח למשוך גולשים עליכם לגבש וליצור תכנים ומבצעים מושכים ומעניינים. אם תצליחו לצוד את עיניהם של הגולשים ולגרום לכם להיכנס לאתר שלכם עשיתם כבר חצי עבודה. השלב הבא יהיה לגרום להם לרצות לחזור ולבקר באתר ואף לספר עליו לחברים.

גוגל חיפוש

גוגל הינו המקור החזק ביותר לתנועת גולשים אורגנית

מנוע החיפוש של גוגל

בראשית היו מנועי חיפוש רבים, אך כיום מנוע החיפוש הנפוץ והמוביל הוא גוגל. כולם משתמשים בגוגל, לכן אם אתם רוצים לקדם את האתר שלכם עליכם לשחק על פי הכללים שלו. אין מידע מדויק לגבי אלגוריתם החיפוש של גוגל, אך יש השערות שונות שיכולות לסייע לכם לקדם את האתר.

מנוע החיפוש מבוסס על מילות חיפוש והעלאת תכנים. באתר שלכם מוצגים המוצרים ותחתיהם הוסיפו גם תיאור מעניין ורלוונטי. בתיאור המוצר שלבו מילות מפתח שיעלו את הסיכוי שגולש המחפש מוצר מסוים יגיע אל האתר שלכם.

נסו לחשוב אילו מילים אתם הייתם מחפשים כדי למצוא את המוצר המסוים הזה, ושלבו אותן בתיאור המוצר. תוכלו להיעזר גם בהשלמה האוטומטית של גוגל כדי לדעת באילו מילים לבחור. כך לדוגמה, אם אתם בעלי אתר צימרים בצפון תוכלו לשלב בתיאור המוצר את המילים צימר בצפון מחיר.

הזמנת לקוחות לחנות הוירטואלית יכולה לעבור גם דרך החנות הפיזית. הדפיסו את כתובת האתר על השקיות שאתם מחלקים ללקוחות ושילחו להם הודעות SMS המזמינות אותם לבקר באתר. תוכלו לצרף להודעה גם קופון למימוש באתר בלבד.

admin

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *